Kapsulová endoskopia sa v priebehu posledného desaťročia stáva zlatým štandardom pre neinvazívnu diagnostiku niektorých črevných chorôb. Pokračujúci výskum a klinické hodnotenia naďalej rozširujú rozsah klinických indikácií.

Prístroj je navrhnutý tak, aby uľahčil prácu gastroenterológov a aby sa dosiahli výrazne lepšie výsledky s väčším komfortom pre svojich pacientov.

Kapsula je skutočne inovatívny typ endoskopu pre vizualizáciu sliznice tenkého čreva. Využíva štyri kamery, ktoré suú umiestnené po stranách kapsule, a ktoré dohromady tvoria obraz 360 ° okolo celého sliznice čreva Snímky zhotovujú     s vysokým rozlíšením, vrátane plôch skrytých za ohybmi čreva. Kapsula zachytáva 20 snímok za sekundu po dobu prvých dvoch hodín pri rýchlosťou 5 snímok za sekundu pre každú kameru a potom 12 snímok za sekundu pri rýchlosti 3 snímky za sekundu pre každú kameru. Obraz videa je viac stabilný vďaka menšiemu pohybu fotoaparátu

Možno poznáte niekoho , kto mal kapsulu v minulosti . Ak tomu tak je , sa vám pravdepodobne povedal o množstve káblov pripojených k trupu vedúcich k záznamovému zariadeniu , ktoré nosil na opasku alebo pri postel . Tento externý hardvér už nie je nutný . Kapsula je unikátne navrhnutá tak , aby vám umožnila slobodu a relaxáciu počas vyšetrenia - zachytáva a ukladá obrázky z vášho tráviaceho traktu priamo v kapsule  a nevysiela žiadne vlny ani rádiové frekvencie .

Prístroj ponúka významné výhody:

- Žiadne interferencie s aktívnymi elektronickými implantátmi-kardiostimulátory, defibrilátory, atď

- Žiadne ďalšie neúplné výsledky u pacientov s obezitou

- Zvýšený komfort a pohodlie pacienta

- Významné úspory času lekára

- Žiadna príprava pacienta v zdravotníckom zariadení